Košice vyhrali a vedú nad Skalicou 3:2 na zápasy v semifinále play off

24.03.2008 Celý región

HC Košice - HK 36 Skalica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0) - stav série 3:2
Góly: 30. Špilár (P. Bartoš, Javín), 50. Michel Miklík (S. Gron), 52. Kledrowetz (S. Gron, Kmiť)
Vylúčení: 12:15 na 2 min, navyše: 52. Špilár 10 min nešp. správanie, 53. Šimurda 5+10+DKZ za údery - 46. T. Višňovský, 52. Pálffy 10 min nešp. správanie, 53. Škadra 10+DKZ za údery, 53. Šátek 5+DKZ za napadnutie, 56. Rybár 10 min za údery
presilovky: 2:0
rozhodovali: Baluška, P. Grečko - Gajan, M. Grečko
8347 divákov

Košice: Lipovský - M. Šterbák, Javín, I. Droppa, Špelda, Kledrowetz, P. Mocek, Jendek - Špilár, Juraj Faith, P. Bartoš - Šimurda, Kmiť, Rudolf Huna - Michel Miklík, S. Gron, Jenčík - Weissmann, Pleva, M. Bartánus
Skalica: Rybár - Vlk, Gründling, M. Ivičič, Beňa, Škadra, Šille - Pálffy, Zálešák, J. Mikúš - Kocák, R. Školiak, Liščák - T. Višňovský, D. Pašek, R. Hartmann - Šátek, Horský, Malík

Môj dom - môj hrad potvrdilo aj piate semifinálové stretnutie medzi košickými a skalickými hokejistami. Mužstvá nastupovali na ľad s bilanciou 2:2 a skóre 9:9, čo predznamenalo, že súboj bude vyrovnaný a veľa gólov nepadne. Priebeh zápasu tomu plne zodpovedal. Súperi síce začali opatrne a zo zabezpečenej obrany, ale do deja vstúpila séria vylúčených hráčov už v úvodných minútach stretnutia. Košičania však nielenže ustáli tri presilovky, ale Rudolf Huna a Gron nevyužili v oslabení svoje nájazdy na Rybára. Na opačnej strane v 12. min výborne hrajúci Kledrowetz trafil len hornú žŕdku skalickej bránky a po ňom šancu nevyužil Kmiť. Skalica potom pre zmenu nebola úspešná pri 1:41-minútovej presilovke piatich proti trom. Navyše ju oslabilo zranenie Zálešáka v 20. min (vykĺbené rameno, hroziaca operácia). Hra však divákov netešila, lebo už v 1. tretine bol pomer vylúčených 7:6. Aj úvod 2. tretiny vyšiel lepšie hostiteľom, do čierneho však netrafili M. Miklík ani Špilár. Štvrtýkrát po sebe vypredaná košická Steel Arena si zakričala gól až v 30. minúte. Špilár za 29 sekund potrestal vylúčenie skalického Beňa.
Nebolo však ešte zďaleka rozhodnuté a svoje stále viac zohrávali nervy. Trestná lavica sa permanentne zapĺňala, navrch však mali Košičania, znovu trpezlivo čakajúcu na svoju príležitosť. Do varu ich však dostal až druhý gól M. Miklíka. V 52. minúte sa na trestnej lavici ocitli dvaja Košičania a piati Skaličania, čo domáci využili Kledrowtzom na tretí gól a bolo prakticky rozhodnuté. Záver už prepukol v emócie, hokej sa vytratil, pribúdali len vylúčenia a oba kolektívy čakali na záverečnú sirénu.